CITIZEN

Webová stránka značky: CITIZEN
 

citizen

Historie značky Citizen sahá do roku 1918 a její růst i vývoj byl velmi progresivní. Zakladatelé se snažili vybrat takový název hodinek, aby byl blízký všem lidem. To byl právě důvod proč se rozhodli pro název Citizen – v překladu do anglického jazyka znamená občan. Samotný název měl a taky napovídá, že sortiment je a bude určen pro všechny bez ohledu na věk, pohlaví nebo národnost.

V roce 1924 přišly na svět první kapesní hodinky, které nesly název jak jinak než Citizen. Tehdy si koupil jedny z prvních kapesních hodinek i japonský císař Hirothio. O šest let později položil Yosaburo Nakijima zálad budoucímu hodinářskému impériu. Oficiální vznik této společnosti se datuje k roku 1930. V roce 1931 přichází další důležitý mezník pro společnost, neboť je spuštěna výroba strojku, který má rozměr 10½ ligne, následována 8 ¾ ligne v roce 1935. Pod pojmem ligne si představte čárku, což je švýcarský a francouzská jednotka, která se používá k přesnému popisu velikosti strojku.

V roce 1936 Citizen expanduje také za hranice Japonska a to konkrétně do Asie. V průběhu dalších let se značka zdokonalila a přinášela na trh stále nové a inuativní výrobky, které doslova trh a veřejnost pozitivně šokovaly. Automatické natahovací hodinky, které byly opatřeny stojkem Cal.3KA nebo hodinky Citizen Deluxe, které se staly hitem a prodalo se jich více jak milion kusů. V dalších letech značka Citizen přináší na trh hodinky s Quartzovým stojkem. V současné době je značka Citizen největším producentem hodinek na tomto trhu. Silnou pozici si značka získala v hodinářském průmyslu hlavně tím, že vyvíjí neustále nové technologie. Vodotěsné pouzdro na hodinkách Parawatch, které uvedla na trh jako novinku a v roce 1982 představuje na trhu profesionální potápěčské hodinky, které jsou schopné odolat tlaku vody v hloubce 1300 metrů. V roce 1985 vyrobila značka Citizen potápěčské hodinky Aqualand, které v sobě měly zabudovaný elektronický hloubkoměr. Doslova revoluci způsobil Citizen svým posledním vynálezem – systémem Eco Drive, který pohání hodinky za pomoci nevyčerpatelného přírodního zdroje energie – světla.

Pánské hodinky Citizen jsou kombinací špičkových funkcí a designu. Nechybí jim kvalitní strojky a nádech luxusu.

Dámské hodinky Citizen jsou kombinací technické vyspělosti a dokonalosti, která má v sobě ženskou dokonalost v luxusním designu.

Žádné produkty od výrobce CITIZEN nebyly nalezeny....

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.